« Ožujak 2024 »

13. Tjedan mozga
Autor: Zrinka Radanović, 5. 3. 2014.

I ove godine sudjelujemo u inicijativi organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives za popularizaciju znanja o funkcijama mozga, kao i popularizaciju neuroznanosti. Kampanja poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj 13. godinu zaredom u mjesecu ožujku pod nazivom Tjedan mozga.

Hrvatski institut za istraživanje mozga (HIIM) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatsko društvo za neuroznanost (HDN), kao pridruženi članovi i partneri European Dana Alliance for the Brain (EDAB-a), i ove su godine od 10. do 16. ožujka 2014. glavni organizatori Tjedna mozga u Hrvatskoj, uz suorganizaciju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. U obilježavanju Tjedna mozga pridružit će nam se Medicinski fakulteti i sveučilišne klinike u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku, kao i udruge okupljene u Hrvatskom vijeću za mozak te mnoge udruge, škole i druge javne ustanove. Mi smo se već uključili u međunarodnu bitku za bolje razumijevanje funkcija ljudskog mozga i očuvanje njegovog zdravlja provodeći radionicu: Boli li više san ili java?

U utorak, 11. ožujka 2014. smo održali radionicu "Boli li više san ili java?" u sklopu Tjedna mozga. Radionicu su pripremile učiteljice Tanja Paris i Jasminka Nikolandić. U provođenju su sudjelovali učenici: Nora Kovačević 2.a, Ivana Kovač 4.a, Fran Kovačić 4.a, Nika Balkić 6.a, Andrej Bujak 6.a, Marijeta Mihaljević 6.a, Kristina Manojlović 7.a, Ivona Bajsić 8.a, Lucija Pazaver 8.a, Domagoj Pećar 8.b.

Radionice su održane u Raktoratu, a sadržajno su bile podijeljene po temama:

1. Prehrana za dobar san

2. Plan odlaska na spavanje