« Ožujak 2024 »

Elvir Tabaković-poznati fotograf, još poznatiji redovnik
Autor: Zrinka Radanović, 5. 3. 2015.

U srijedu, 4. ožujka 2015. godine na poziv časne sestre Ane Gordane Cvitanušić nastavu vjeronauka posjetio je osječanin, Elvir Tabaković. Nekadašnji fotograf i pustolov kojemu brojna svjetska putovanja nisu mogla smiriti srce dok nije pronašao Boga. Postao je redovnik u samostanu sv. Mihovila u redu Regularnih kanonika sv. Augustina u bavarskom gradiću Paring u Njemačkoj. Učenicima je ispričao svoj životni put i poručio da uvijek slušaju svoje srce, iskuse duhovnu stvarnost, dožive i spoznaju Božju ljubav.

Osvrt učenika osmog razreda na susret s Elvirom Tabakovićem:

a)         Ocjeni od 1 do 5…? Najzanimljioviji sat. Dosadno. Zanimljivo. Bilo je lijepo.

b)        Što je na tebe najviše djelovalo, koja misao…? Na mene ništa posebno nije djelovalo. Nije vjerovao u Boga, a odjednom je postao svećenik. Na mene je najviše djelovalo to što se odrekao svog starog života samo da bude s Bogom. Misao o braku. Na mene je djelovalo kad je rekao da priča i da se veseli razgovoru s Bogom.

c)           Što bi mu poručio…? Pitala bih ga zašto je otišao u svećenike i je li mu žao što nema obitelj. Poručio bih mu da nastavi tako. Da bude svoj. Rekla bih mu da mi je drago što je došao i da me usrećio svojom pozitivnošću.

d)        Jesi li promijenio svoj stav u nečemu, donio neku odluku…? Definitivno moram proputovati svijet. Nisam promijenila mišljenje. Malo mi je učvrstio vjeru, krenut ću na mise. Odlučio sam da ću više učii da mogu putovati svijetom. Da, odlučila sam se više moliti i razgovarati s Bogom.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji!

O Elviru Tabakoviću pročitajte više na portalu: