« Ožujak 2024 »

Međunarodno online natjecanje Dabar
Autor: Zrinka Radanović, 3. 11. 2017.

Po prvi puta ove školske godine učenici naše škole sudjeluju na međunarodnom online natjecanju Dabar. Natjecanje će se održavati od 13. do. 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Organizatori natjecanja za Republiku Hrvatsku su: udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNet-a, a u našoj školi učiteljica razredne nastave Inga Plaščak i učiteljica matematike Tanja Paris. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija:

1.     MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,

2.     MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,

3.     KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,

4.     MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda i

5.     GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Neovisno o kategoriji, učenici rješavaju 15 zadataka uz vremensko ograničenje od 45 minuta. Sudjelovanje je za sve učenike, učitelje i škole u potpunosti besplatno. Kako bi se pomoglo učiteljima i učenicima da se pripreme za natjecanje, organiziran je i probni kolegij PseudoDabar koji je dostupan nakon prijave s AAI@EduHr korisničkim računom putem poveznice  http://bit.ly/pseudodabar,

Učenici naše škole osvojili su Dabrovu značku za uspješno rješavanje zadataka u PseudoDabru.

Matematičko-informatičko natjecanje Dabar je završilo. Stigli su rezultati. Ponosni smo na sve učenike koji su sudjelovali na natjecanju jer su zadatci poprilično izazovni, a osobito na one koji se postigli veliki uspjeh i pronašli se u prvih 10% ili prvih 20%, a to su:

MIKRODABAR: Maja Lena Milojević, 2. a

MILIDABAR: Marko Slivka, 3.b
                     Stella Jandrok, 3. a
                     Bruno Ančić, 3. b

MEGADABAR: Grizelj Marko, 8.a

Još jednom čestitamo svim učenicima!

Školski Dabar tim: Tanja Paris i Inga Plaščak.