Orahovica
Autor: Zrinka Radanović, 4. 5. 2018.

ORAHOVICA – ŠKOLA U PRIRODI
16.04.2018. – 21.04.2018.
U ponedjeljak, 16.04.2018. u 8.00 sati krenuli smo u Orahovicu. Uzbuđenja i veselja bilo je na pretek. S  nama su putovali i učenici iz Mađarskog centra. U Orahovici smo dočekali i učenike iz Hrvatske škole iz Pečuha.
Po dolasku u odmaralište Merkur, učenici su raspoređeni po sobama. Odmah su morali uzeti svoj pribor za kupanje i otići na bazen na testiranje kako bi mogli biti raspoređeni u skupine: delfini, ribice, račići, školjkice.
Svakodnevno su učenici imali školu plivanja koju je vodio Dubravko Moguš. U međuvremenu smo organizirali i nastavu za učenike koji nisu u tom trenutku na plivanju.  Nakon plivanja, u poslijepodnevnim satima organizirane su različite aktivnosti. Tako smo posjetili: grad Orahovicu i upoznali neke znamenitosti grada, disko, te obližnji ranč. Na ranču je bili zanimljivo jer su učenici jahali na konjima uz nadzor vlasnika. Svaku večer organizirane su različite aktivnosti – od predstavljanja soba, smiješne olimpijade, pidžama partija. Voditelj tih aktivnosti bio je Ivan Šoltić uz suradnju sa studenticama. Dvije večeri učenici su imali priliku ići i na noćno kupanje. Tijekom tih aktivnosti učenici iz Osijeka i Pečuha su imali priliku bolje se upoznati. Učenici iz Pečuha imali su priliku vježbati hrvatski jezik, a i učenici iz Osijeka naučili su po koju mađarsku riječ. Sve vrijeme boravka u Orahovici bilo je smijeha, veselja, navijanja, a pred spavanje možda i koja suzica za roditeljima.
U subotu smo spakirali stvari i nakon ručka zaputili se u Markovac Našički, u posjet ZOO vrtu Bizik, gdje su učenici sa zanimanjem obišli ZOO vrt, slušali vlasnika i fotografirali.
U Osijek smo stigli oko 16.00 sati, a učenici su poletjeli u zagrljaj svojih roditelja.
Sve što je lijepo, kratko traje.