« Ožujak 2024 »

Obavijest roditeljima o zbrinjavanju djece od 1. do 4. razreda od 11. 05.2020.
Autor: Vesna Vrbošić, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razred,

epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve učenike, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za učenike koji moraju ispunjavati sve uvjete prema Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja moraju POTPISATI PISANU IZJAVU [OPŠIRNIJE] u kojoj pod punom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Nastava iz Engleskoga jezika (1. do 4. razred), Njemačkoga jezika (4. razred), Vjeronauka (1. do 4. razred) i Glazbene kulture (4.razred) odvijat će se na daljinu i u slučaju da dijete dolazi u školu.

O namjeri dolaska učenika u školu od 11. 05. 2020. godine obavijestite razrednicu do 5.05.2020. godine.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao i do sada putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno

Ukoliko ne bude učenika koji će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve učenike.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 5. do 8. svibnja 2020. godine.

Energetska obnova škole je u tijeku i trenutno se mijenjaju prozori na učionicama razredne nastave tako da će, ukoliko bude potrebno, nastava za učenike biti organizirana u učionicama predmetne nastave.

5.05.2020. Obrazac Izjave nalazi se isprintan na ulazu u školu, a možete ga i digitalno popuniti i poslati učiteljici.

Učenici koji dolaze u školu, u ponedjeljak, 11. svibnja 2020. godine, ulaze u školu na učiteljski ulaz u 8:00 sati. Bit će postavljene dezinfekcijske barijere na ulazu u prostor škole i dezinfekcijski stalak za dezinficiranje ruku. Učenicima i svim zaposlenicima mjerit će se temperatura na ulasku u školu bezkontaktnim toplomjerom o čemu će se voditi evidencija. Učenici će papuče za školu ostaviti u ormariću u školi. Nastava će se izvoditi u učionici 3.b razreda u kojoj je i umivaonik za pranje ruku. Toalet će koristiti u svlačionici. Učenici će potpuno biti odvojeni od majstora koji rade u drugom prostoru škole. Bit će organiziran i produženi boravak. Učiteljica Dubravka Čatoš radit će s prijavljenim učenicima od 8:00 do 11:30, a nakon toga učenike u produženom boravku preuzima učiteljica Vlatka Troskot. Učionica je očišćena i dezinficirana i spremna za prihvat pet učenika.

Priloženi dokumenti:
IZJAVA_RODITELJA_COVID19.docx (15.97 KB)