27. Lampionada povodom Dana Grada Osijeka
Autor: Zrinka Radanović, 11. 11. 2020.

Ove godine, u okviru proslave Dana Grada Osijeka, Turistička zajednice Grada Osijeka, Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek, Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Arheloški muzej Osijek i Grad Osijek organiziraju 27. izložbu lampiona (Lampionada).

Teme za ovogodišnju Lampionadu su:

1. Grad Osijek

2. Otvorena kategorija – Facebook ocjenjivanje

3. Kratki film o nastanku lampiona ( do 30 sekundi)

Kao i prethodnih godina na društvenoj mreži Facebook pokrenut ćemo nagradni natječaj pod nazivom „Moj Lampion za rođendan Grada Osijeka 2020.“ Lampion koji prikupi najviše oznaka „“sviđa mi se „ (engl. Like) osvojit će vrijednu nagradu. Više detalja o nagradnoj igri bit će objavljeno na web stranicama Turističke zajednice Grada Osijeka http:// www.tzosijek.hr i Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije http://www.tehnika-osijek.hr .

Nakon izrade lampiona, povjerenstvo škole 21.11.2020. vrši izbor 10 lampiona koji će predstavljati školu i organizirati izložbu u školi.

Ove godine zbog izvanrednih okolnosti i širenja virusa Covid-19 sudionici ne donose izrađene lampione u Dom tehnike Osijek već šalju najljepše lampione (fotografije) i kratke filmove o nastanku lampiona (u trajanju do 30 sekundi) na e-mail adresu lampionadaosijek@gmail.com do 23. studenoga 2020 do 12 sati. Lampioni mogu biti izrađeni od materijala koji će učenici preuzeti u školi od 6. do 9. studenoga 2020. ili recikliranog materijala.

Uz prigodan program povodom Dana grada Osijeka, te proglašenje nagrađenih radova na zadane teme, biti će u ponedjeljak 2.12.2019. u 18,00 sati na Trgu Vatroslava Lisinskog - ispred Stare Pekare u Tvrđi.

Proglašenje najboljih radova na način:

· tema Grad Osijek - prvo ,drugo i treće mjesto (pojedinačni radovi učenika)

· tema otvorena kategorija - lampion koji je na društvenim mrežama Facebook osvojio najviše glasova publike – prvo, drugo i treće mjesto

· tema Kratki film o nastanku lampiona ( do 30 sekundi) - prvo ,drugo i treće mjesto (pojedinačni radovi učenika)

3. mjesto u kategoriji „Grad Osijek“ osvojio je Patrik Zorn, učenik 5.b razreda.

1. mjesto u kategoriji „Kratki film do 30 sekundi“ osvojio je Petar Marton Macan, učenik 4.a razreda

3. mjesto u kategoriji „Kratki film do 30 sekundi“ osvojio je Luka Soldo, učenik 8.a razreda te

3. mjesto u kategoriji „Otvorena kategorija – Facebook nagradni natječaj“ osvojio je Noa Švob, učenik 5.b razreda.