Najznačajnije dječje sportsko natjecanje u Hrvatskoj
Autor: Zrinka Radanović, 18. 9. 2013.

Nakon iznimno uspješnih kvalifikacijskih natjecanja Erste Plave lige koja su održana u Varaždinu, Puli, Zadru, Rijeci, Osijeku, Splitu i Zagrebu, na kojima je nastupilo čak 4050 učenica i učenika od 3. do 6. razreda osnovnih škola, 480 najboljih plasiralo se u veliko finale koje se održalo 3. rujna 2013. godine u okviru 63. atletskog mitinga Borisa Hanžekovića.

Dvoje učenika naše škole izborilo je finale, a u  finalu,

Lovro Marđetko, učenik 6. razreda osvojio je 2. mjesto na 600 m,a

Nina Horvat, učenica 5. razreda osvojila je 5. mjesto u skoku u dalj.

Oboje su dugogodišnji članovi Atletskog kluba Slavonija- Žito. Uz medalje i utješne nagrade oboje su se dobro zabavili družeći se s vršnjacima.

Dječje atletsko natjecanje Erste Plava liga rezultat je suradnje Hrvatskog atletskog saveza i glavnog sponzora natjecanja Erste&Sterimarkische Bank d.d. i Erste Plavih mirovinskih fondova, koji su prepoznali važnost sporta i sportskih aktivnosti od najmlađih dana, kao i sve njegove prednosti za zdravo i sretno odrastanje.

Ambasadorice lige su najuspješnije hrvatske atletičarke Blanka Vlašić, Sandra Perković te velika nada hrvatske atletike, skakač s motkom Ivan Horvat.

U svibnju su  našu školu posjetili najuspješniji hrvatski atletičari i predstavili atletiku te omogućili učenicima da se okušaju u Kraljici sportova, da pokažu svoje sposobnosti i talente, a da istovremeno čine dobro za sebe i svoje zdravlje. Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Veliki broj naših učenika sudjelovalo je u kvalifikacijama za najznačajnije dječje sportsko natjecanje.

Izvor: www.ersteplavaliga.com