e-Dnevnik za učenike i roditelje od sada i kao mobilna aplikacija

« Lipanj 2022 »

Pedagoška koncepcija rada u produženom boravku, kao i u nastavi, zasniva se na svim potrebama učenika i konkretnim utjecajem na njih. Rad u produženom boravku mnogo je drugačiji od klasične nastave, ali i cjelovitiji i bogatiji. Ne svodi se samo na dovršavanje jutarnjeg posla. Cilj je naučiti djecu kako učiti, istraživati, proučavati, podučavati, pomagati. Rad u boravku snažno utječe na emocije učenika, sigurnost u sebe, samopoštovanje, povjerenje u prijatelje, suradnju, pomaganje, odgovornost, znatiželju, samovrjednovanje, zdrav moral, osjećaj uspješnosti, snalažljivost, okretnost, pravo na pogrešku i prihvaćanje pogrešaka kod sebe i drugih.

U našem produženom boravku ponedjeljak je dan za projekte. To su radionice na kojima istražujemo različita pitanja kao na primjer kako je nastao čovjek, tko je izumio kravatu, kako nastaje animirani film, kako je izgledao prvi bicikl i mnoga druga. Ostalim danima likovno izražavamo prigodne teme poput Božića, Uskrsa, Majčinog dana, Pozdrav godišnjem dobu, Dana vode te mnoge druge.

Tijekom radnog tjedna odvojimo vrijeme i za različite radionice o poštovanju, sreći, ljutnji, učenju, sukobima i odnosima među učenicima. Radimo i različite vježbe opuštanja, vođene fantazije, priče i pjesme.

Kada nam vrijeme dopusti, rado igramo različite elementarne i štafetne igre u školskom dvorištu.

Planiramo i odlaske u obližnji dječji park Drvengrad. U učionici imamo kutak za čitanje gdje učenici mogu čitati različite priče i dječji tisak. Volimo igrati razne društvene igre poput Tko namiguje, Pantomime, Priča se nastavlja i mnoge druge. Najviše od svega volimo pjevati i plesati uz dječje i prigodne pjesmice.

U našem produženom boravku povezuju se igra, učenje i rad.

Učiteljice Manuela Dadić i Maja Birovljević

Izlet u ZOO

Produženi je bio na radionici 3D olovke i bilo nam je jako zabavno i lijepo. Na povratku smo se počastili sladoledom u Petar Panu

Gumi gumi

Za naše drage majke izradili smo male poklončiće

Uskrsni tramvaj

Čišćenje dvorišta

Piknik

Od nas za naše drage tate!

Valentinovoheart
Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike  Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike         Pretpregled slike

Nutella dan u PB

Pretpregled slike

Beauty day u produžencu

Prosinac u produženculaugh

Učenici produženog boravka bili su u kinu Urania gledati crtani film: Encanto - Naš čarobni svijet, 30.11.2021.

Obilježili smo Dan kravate izradom origami kravate.

Pretpregled slike

Produzeni boravak je obilježio početak jeseni igrama u prirodi.
Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike
Dobili smo nove ploče pa smo ih testirali😊
Pretpregled slike Pretpregled slike Pretpregled slike