« Srpanj 2022 »

Pedagoška koncepcija rada u produženom boravku, kao i u nastavi, zasniva se na svim potrebama učenika i konkretnim utjecajem na njih. Rad u produženom boravku mnogo je drugačiji od klasične nastave, ali i cjelovitiji i bogatiji. Ne svodi se samo na dovršavanje jutarnjeg posla. Cilj je naučiti djecu kako učiti, istraživati, proučavati, podučavati, pomagati. Rad u boravku snažno utječe na emocije učenika, sigurnost u sebe, samopoštovanje, povjerenje u prijatelje, suradnju, pomaganje, odgovornost, znatiželju, samovrjednovanje, zdrav moral, osjećaj uspješnosti, snalažljivost, okretnost, pravo na pogrešku i prihvaćanje pogrešaka kod sebe i drugih.

U našem produženom boravku ponedjeljak je dan za projekte. To su radionice na kojima istražujemo različita pitanja kao na primjer kako je nastao čovjek, tko je izumio kravatu, kako nastaje animirani film, kako je izgledao prvi bicikl i mnoga druga. Ostalim danima likovno izražavamo prigodne teme poput Božića, Uskrsa, Majčinog dana, Pozdrav godišnjem dobu, Dana vode te mnoge druge.

Tijekom radnog tjedna odvojimo vrijeme i za različite radionice o poštovanju, sreći, ljutnji, učenju, sukobima i odnosima među učenicima. Radimo i različite vježbe opuštanja, vođene fantazije, priče i pjesme.

Kada nam vrijeme dopusti, rado igramo različite elementarne i štafetne igre u školskom dvorištu.

Planiramo i odlaske u obližnji dječji park Drvengrad. U učionici imamo kutak za čitanje gdje učenici mogu čitati različite priče i dječji tisak. Volimo igrati razne društvene igre poput Tko namiguje, Pantomime, Priča se nastavlja i mnoge druge. Najviše od svega volimo pjevati i plesati uz dječje i prigodne pjesmice.

U našem produženom boravku povezuju se igra, učenje i rad.

Učiteljice Manuela Dadić i Maja Birovljević

Pogledajte nas i na YouTube-u