« Srpanj 2022 »

Upute za pristupnike

Agencija za odgoj i obrazovanje u Zagrebu imenovala je OŠ Vijenac, Osijeku sjedištem Ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita za učitelje fizike s područja Požeško-slavonske  županije, Virovitičko-podravske županije, Brodsko-posavske županije, Vukovarsko-srijemske županije i Osječko-baranjske županije.

Članovi ispitnog povjerenstva:

dr. sc. Verica Jovanovski, prof. fizike, viša savjetnica u Agenciji za odgoj i obrazovanje, predsjednica ispitnog povjerenstva

izv. prof. dr. sc. Vanja Radolić, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku, Odjel za fiziku, metodičar

Vesna Vrbošić, prof., ravnateljica, OŠ Vijenac, Osijek

Ivana Macan, prof., učitelj mentor hrvatskog jezika i književnosti, OŠ Vijenac, Osijek

Tanja Paris, prof., učitelj izvrstan savjetnik fizike, mentorica pripravniku/ici na stručnom ispitu, OŠ Vijenac, Osijek

Ispitni rokovi:
od 15. siječnja do 1. ožujka –zimski rok
od 15. travnja do 1. lipnja – proljetni rok
od 1. listopada do 15. studenoga – jesenski rok.

Ljubazno molimo da svoj dolazak mentorici u školu na konzultacije na vrijeme najavite elektroničkom porukom (tanja.paris1@skole.hr) koja će vam dati sve potrebne informacije.

Mentorica će vas u dogovoreno vrijeme primiti i pomoći vam savjetima i prijedlozima oko izvedbe javnog sata nakon što ukratko izložite kako ste zamislili održati svoj javni sat.

Na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje u Zagrebu mogu se pogledati svi Pravilnici i Zakoni koji služe za pripremu polaganja stručnog ispita. Molimo vas da redovito pratite stranice MZO i novosti koje se događaju u području obrazovanja.

Svakako ne zaboravite pitati mentoricu za specifičnosti razreda u kojem izvodite nastavni sat. U učionici fizike imamo interaktivni ekran, zelenu i bijelu ploču, pristup ultrabrzom internetu, te pribor za izvođenje demonstracijskih pokusa i nekoliko kompleta pribor za 5 obveznih učeničkih pokusa neophodnih za uspješnu izvedbu nastavnoga sata.

Ispit se prijavljuje najkasnije 30 dana prije početka ispitnog roka. Dokumentacija kojom se prijavljuje stručni ispit propisana je člankom 14. Pravilnika o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu. Popis prijavljenih pristupnika za pojedini ispitni rok s naznakom datuma, vremena, mjesta i škole u kojoj će se održati stručni ispit objavljuje se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje (www.azoo.hr) najkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnog ispita. U istom vremenu od mentora možete saznati nastavnu temu sata.

U slučaju obavljanja pripravničkoga staža u statusu stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnoga odnosa ili u slučaju ponavljanja dijelova stručnoga ispita ili ispita u cijelosti potrebno je uz prijavu ispita priložiti dokaz o plaćenim troškovima. Opću uplatnicu treba popuniti sljedećim podacima:

PRIMATELJ: Osnovna škola Vijenac, Vijenac Ivana Meštrovića 36, 31 000 Osijek IZNOS UPLATE: prema iznosima za pojedine dijelove ispita ili ispit u cijelosti IBAN ŠKOLE:  HR5023600001831200002 U pozivu na broj : HR64 7706-9458-68311

Troškovi stručnog ispita po dijelovima iznose: – pisani dio, praktični dio i usmeni dio ispita 586,00 kn – 77,76 € – pisani dio i usmeni dio ispita 415,80 kn – 55,19 € – praktični dio i usmeni sat 475,20 kn – 63,07 €

-  usmeni dio ispita 237,60 kn – 31, 53 €

Za dodatna pitanja o uplati možete se obratiti u računovodstvo OŠ Vijenac, Osijek na broj telefona računovođe Škole 031/204-234, gospođi Martina Zrilić

Svim pristupnicima želimo uspješno polaganje stručnog ispita.