Dan Osnovne škole Vijenac
Autor: Vesna Vrbošić, 23. 11. 2023.

Obilježili smo 60 godina rada naše Osnovne škole Vijenac.

Izložbu likovnih radova s temom „Vijenac u srcu“ postavili smo u predvorju škole, a retrospektivnu izložbu u Kulturnom centru Osijek gdje smo upriličili otvaranje. Osim likovnih radova izložili smo ručno izrađene pozivnice za Dan škole unazad dvadeset i pet godina. Na video zidu objavili smo fotografije razrednih odjela i fotografije „Vijenac u srcu“ koje su napravljene dronom, a u snimanju su sudjelovali svi učenici i svi zaposlenici škole. Instrumentalne glazbene točke učenica Marte Pećar, 6.a i Ane Krolo, 7.b obogatile su svečanost otvaranja obilježavanja 60 godina rada OŠ Vijenac.

Svečani program upriličili smo u Domu Hrvatske vojske. Svojim originalnim izvedbama predstavili su se svi učenici škole, a kroz program su nas vodile učenice 8. razreda Maja Lena Milojević i Klara Krklec. Započeli smo sa zborom koji je izveo hrvatsku himnu, a zatim su učenici koji polaze dramsku skupinu izveli igrokaz „Vijenac – jučer, danas, sutra“. Učenici prvoga razreda otplesali su koreografiju uz pjesmu „Savila se bijela loza vinova“ koju su plesali i učenici prve generacije škole, nastavili smo s dramskom igrom „Naše prve četiri godine“ učenika 4. razreda, zbor škole izveo je pjesmu „We are the world“ nakon čega smo pogledali film „60 godina OŠ Vijenac“ koji su snimili učenici 7. razreda koji polaze filmsku skupinu. Učenici produženog boravka i učenici 3. razreda izveli su modernu ritmičku glazbenu igru rukama, a na pozornici je bilo njih 60. Učenici koji polaze izbornu nastavu makedonskoga i albanskoga jezika čestitali su školi rođendan na oba jezika. Našim izvrsnim bubnjarima pridružili su se članovi Bubnjarske skupine Radijona i obogatili njihov nastup. Završna slika na pozornici bila je plesna izvedba učenika 7. i 8. razreda uz pjesmu iz filma „Moje pjesme moji snovi“ – flash mob, a koreografiju je osmislila učenica 8. razreda Jona Pišonić, a do kraja izvedbe na pozornici su im se pridružili učenici 5. razreda i učenici razredne nastave. U prepunoj dvorani Doma Hrvatske vojske roditelji, bivši učenici, naši umirovljenici, uzvanici i gosti nagradili su učenike i njihove učitelje velikim pljeskom.  Bravo za sve sudionike programa.

U srijedu smo nastavili s programom dobrodošlice stablu Ginka bilobe koji smo posadili ispred učeničkog ulaza u školu. Započeli smo s glazbenom točkom koju je na sintisajzeru izveo učenik 8. razreda Franko Pišonić. Učenice 8. razreda Erika Šuster i Jona Pišonić istražile su  zanimljivosti o stablu ginka te mu napisale pjesmu. Učenici 1. razreda plesali su oko stabla i poželjeli mu dug i sretan život u našem školskom dvorištu.

Nastavili smo s programom u predvorju škole – rođendanska torta - koju su poželjeli učenici. Predsjednik Vijeća učenika Patrik Zorn puhao je svjećice na torti, a zajedno s ravnateljicom i članom Školskoga odbora zarezao je tortu. Svi zajedno pjevali smo našoj Školi pjesmu „Danas nam je divan dan našoj školi rođendan….“ Nakon toga svi su dobili dio velike rođendanske torte i zaista je bila odlična.

Navečer su nam se pridružili naši bivši zaposlenici, sada u zasluženoj mirovini, naši umirovljenici s kojima smo se družili i poslušali njihova iskustva i savjete. Sigurni smo da će im se pokloni svidjeti.
U petak su učenici sudjelovali u tradicionalnoj Lampionijadi koja je održana u Kulturnom centru Osijek, a učenik naše škole Patrik Primorac za svoj lampion osvojio je drugu nagradu u kategorijiu Grad Osijek.

Bilo je svečano i lijepo na velikoj, okrugloj rođendanskoj proslavi OŠ Vijenac.

Hvala svima koji su svojom nazočnošću uveličali ovu obljetnicu.

Fotografije se nalaze u galeriji.
Objave u medijima: