« Svibanj 2024 »

Dan planeta Zemlja
Autor: Tanja Paris, 26. 4. 2024.

22. travnja 2024. godine obilježili smo Dan planeta Zemlja zajedničkom sadnjom biljaka. Svakim danom sudionici smo sve većih posljedica klimatskih promjena na našem planetu. Sredstvima dobivenim iz projekta RZC PAN HR - projektna aktivnost - "Učeničko i školsko poduzetništvo za učitelje i druge odgojno-obrazovne djelatnike“ - završetak aktivnosti kupljene su sadnice ljekovitog bilja (lavande, smilja, eukaliptus, …), voća (limun, mandarina i naranča), ukrasnih stabala i trajnica. Vrijedne ruke naših učenika 6., 7. i 8. razreda (Petra, Filip, Rafael, Karla, Irena, Marija, Franka, Lena, Edi, Mateo) zajedno s školskim domarom V. Damjanovićem, čistačicom V. Jambrešić, ravnateljicom V. Vrbošić te učiteljicama T. Paris i M. Kassa posadili su kupljene biljke u školskom dvorištu. Sadeći učili smo kako se brinuti o različitim biljnim vrstama, gdje ih koristimo u svakodnevnom životu i kako možemo svi zajedno doprinijeti boljitku naše škole i lokalne zajednice u suživotu s klimatskim promjenama. U učionici Matematike vrijedne ruke učenica 5. razreda (Petra i Klara) i učiteljice A. Higi izradile su prelijepe samoodržive ekosustave, matematičke biljne terarije.
Čuvajmo zajedno naš dom – planet, grad, kuću, školsko dvorište i različite biljne vrste u njima!