« Svibanj 2024 »

Međunarodna konferencija za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju
Autor: Tanja Paris, Željka Klaić, 3. 5. 2024.

Od 28. travnja. do 1. svibnja 2024. godine učiteljice Tanja Paris i Željka Klaić sudjelovale su na Međunarodnoj konferenciji za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju u Brelima gdje su održale i predavanje na na temu Financijski Vijenac – učionica/radionica za velike i male.

Konferencija je okupila stručnjake iz različitih zemalja kako bi razmijenili svoje ideje i znanja: prof. dr. Manfred Spitzer, priznati njemački psihijatar, psiholog i neuroznanstvenik, dr. Nina Novak, regionalna savjetnica u Zavodu za školstvo Republike Slovenije, Arjana Blažić, prof. engleskog i njemačkog jezika, Bart Verswijvel, nezavisni belgijski pedagog i stručni mentor, Korado Korlević, učitelj i astronom te Alma Rovis Brandić, viša savjetnica u Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Glavni zaključci ove konferencije su preporuke da se digitalne tehnologije trebaju upotrebljavati umjereno, jer pretjerana uporaba izaziva brojne ozbiljne probleme koji su se posljedično pojavili.

Ovom edukacijom učiteljice su obogatile svoje znanje i saznali nove ideje koje će im pomoći u daljnjem razvoju i napredovanju.