« Svibanj 2024 »

Dabar 2019
Autor: Zrinka Radanović, 8. 11. 2019.

Slikovni rezultat za Dabar ide u ovu Å¡kolu 2018.

Nova matematička i informatička uzbuđenja su pred našim vrijednim znalcima od 1. do 8. razreda. Međunarodno online natjecanje Dabar provodimo:

4.11. – 8. 11. 2019. godine obavezna prijava svih učenika i učitelja u Moodle MOOC kolegij

12. 11. 2019. godine online međunarodno natjecanje prema rasporedu

Natjecanje promiče među učenicima i učiteljima, ali i šire u javnosti da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka. Rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije ostvaruje se kroz kategorije:

MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,

MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,

KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,

MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda OŠ

Organizator online natjecanja za Republiku Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. U našoj zemlji natjecanje je organizirano na sustavu Moodle MOOC, uz obaveznu uporabu elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr.

Stranice međunarodnog online natjecanja su http://bebras.org, a hrvatsko sjedište mu je na portalu www.ucitelji.hr.

Završilo je međunarodno matematičko i informatičko natjecanje Dabar 2019.
Ove godine u 10% najboljih Dabronatjecatelja su i učenici naše  škole.
U kategoriji:
MikroDabar: Jakov Benić,2.b i Sergej Sekulić,2.a
KiloDabar: Marko Slivka, 5.b i Klara Slivka,6.a
Čestitamo učenicima u ime programskog i organizacijskog odbora, ali i ostalim natjecateljima koji su prihvatili Dabrov izazov neovisno o
broju bodova koji su ostvarili. Svi vi, važan ste dio Dabrosvijeta - svijeta  matematike i informatike 21. stoljeća koji zajedno gradimo.
Vidimo se i sljedeće godine, zar ne?
Učiteljice: Inga Plaščak, Ljiljana Grgić, Anita Higi i Tanja Paris